Vestuvių fotografas: kaina visada yra verta rezultato

vestuviu fotografas

Rinkdamiesi vestuvių fotografą, būsimi sutuoktiniai atsižvelgia ne tik į nuotraukų kokybę, jų skaičių, tačiau ir į fotografavimo darbų kainą. Tačiau verta pastebėti, kad negalima taupyti vestuvinės fotosesijos sąskaita, nes aukštesnė fotografo teikiamų paslaugų kaina dažniausiai yra gero rezultato garantas. Vestuvių fotografas: kaina už jo paslaugas priklauso nuo daugelio veiksnių, todėl panagrinėkime juos.

Visų pirma, kuo vestuvių fotografas žinomesnis, tuo didesni ir jo teikiamų paslaugų įkainiai. Tokie fotografai yra žymūs, turi daug apdovanojimų, jų darbais domisi visuomenė. Tokie vestuvių fotografai labai sveikintini vestuvėse. Didesnę jo paslaugų kainą lemia ir tai, kad  vestuvių dieną jis gali fotografuoti tik vieną jaunavedžių porą ir suteikti jai visą savo dėmesį.

Antra, ne mažiau svarbų vaidmenį atlieka ir profesionalo darbas bei patirtis. Vestuvių fotografavimas – nelengvas darbas, reikalaujantis fizinių jėgų ir ištvermės, juk fotografas turi nuolat nešioti nemažai sveriantį fotoaparatą, taikytis prie aplinkos, priklaupti, pasilenkti, kartais net atsigulti. Be to, jis visa tai turi daryti greitai, nes vestuvių fotosesijos laikas paprastai būna ribotas. Jeigu fotografas nėra patyręs, jis nespėja taikytis prie aplinkos, apšvietimo sąlygų ir organizuoti įdomių kadrų. Geri ir patyrę fotografai seka fotografijos rinką, joje atsirandančias naujoves – tai padeda judėti toliau, tobulėti ir netaikyti visiems to paties fotografavimosi šablono, kuomet visos vestuvinės nuotraukos yra vienodos, tik žmonės jose skiriasi.

Trečia, didelis kainą lemiantis veiksnys yra ir naudojama fotografavimo įranga. Iš anksto pasidomėkite, kokia įranga naudojasi Jums patinkantis fotografas. Atsižvelkite į tai, kad jeigu fotografas naudojasi mėgėjišku fotoaparatu ir objektyvais, fotosesijos rezultatai bus gerokai prastesni. Todėl rinkitės fotografą, kuris naudojasi aukštos kokybės įranga. Aišku, tokia įranga reikalauja didelių fotografo investicijų, kas lemia ir didesnę jo teikiamų paslaugų kainą.

vestuves

Ketvirta, kaina priklauso ir nuo to, kiek trunka nuotraukų tvarkymas. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad fotografavimas yra nesudėtingas darbas. Tačiau verta žinoti, kad fotografas dirba ne tik vestuvių dieną. Šiandien fotografai neatiduoda nuotraukų jaunavedžiams tą pačią dieną – nuotraukų tenka palaukti ilgiau. To reikia tam, kad fotografas galėtų pasiekti geresnį rezultatą, galėtų suredaguoti, pataisyti, retušuoti nuotraukas. Šis procesas gana ilgas ir sudėtingas. Manoma, kad vienos poros vestuvinių nuotraukų apdorojimas trunka 5–20 dienų. Laikas priklauso ir nuo nuotraukų skaičiaus, redagavimo sudėtingumo, retušuojamų nuotraukų skaičiaus ir kt.

Penkta,  yra ir daugelis kitų veiksnių, lemiančių fotografavimo paslaugų kainą, pavyzdžiui, transporto išlaidos. Jeigu vestuvės vyksta ne tame pačiame mieste, kur gyvena fotografas, gali tekti padengti fotografo kelionės į kitą miestą išlaidas.

Taigi, verta paneigti visuomenės nuomonę, kad fotografo darbas yra labai paprastas, nes tai labai sudėtingas, tinkamo fizinio ir profesinio pasirengimo, žinių, įgūdžių ir didelių investicijų reikalaujantis darbas ir dėl to jis turi būti protingai apmokamas. Taigi, vestuvių fotografas kaina yra, kurią sumokėsite už tai, kad turėtumėte nuostabius prisiminimus iš Jūsų dienos!

Pin It